Distanční vzdělávání

DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ (dále jen DV) jako součást Školního řádu MŠ, Skuteč, Osady Ležáků 767, okres Chrudim

Povinností dětí předškolního věku, kteří spadají do povinného vzdělávání před vstupem do základní školy, je formou DV se vzdělávat.

Povinností rodičů je DV dítěti umožnit a být prostředníkem komunikace mezi učitelkou a dítětem.

Povinností mateřské školy je DV zajistit ! (každá MŠ zajišťuje dle svých možných podmínek a nastavení MŠ v souladu s metodikou Ministerstva mládeže, školství a tělovýchovy MŠMT, Rámcově vzdělávacích programů předškolního vzdělávání (RVP PV), Školní vzdělávací program (ŠVP)

Pro omlouvání absencí v obecné rovině platí to stejné, co pro prezenční vzdělávání (pokud by dítě bylo nemocné a nebylo se schopné celý týden vzdělávat, musí se písemnou formou omluvit dané paní učitelce na email distancnivzdelavani@mslezakuskutec.cz)

Zpětná vazba bude zajištěna rodičem po domluvě s paní učitelkami třemi mořnými způsoby dle možností rodiče a dítěte vzhledem k jejich individuálním podmínkám:

• Email distancnivzdelavani@mslezakuskutec.cz
  • Messenger

Porfólio dítěte (rozumějte krabička, šanon, cokoliv jiného :), co bude sloužit ke shromažďování výrobků, výkresů, prostě všech prací za dobu DV, které si dítě přinese po ukončení DV do mateřské školy). Budeme tomu porfóliu říkat třeba kouzelná krabička :)

ZPŮSOB DV NA NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE

Vzdělávání distančním způsobem může probíhat formou on-line (přímé i nepřímé vzdělávání prostřednictvím internetu)  či off-line aktivit (neprobíhají přes internet).

Každý týden bude na webové stránky mateřské školy v příspěvku Třída Veverky vkládáno zadání na daný týden

• úkoly, básničky, tvoření, čtení, didaktické hry, pohybové aktivity, společný poslech hudby, náměty a inspirativní tipy pro aktivity dětí a rodičů v domácím prostředí, odkazy na videa a návody atd.
  • rodič zajistí dítěti možnosti a způsoby, jak toto DV uskutečnit a bude mu kamarádem na této cestě vzdělávání společně s paní učitelkou
  • rodič zajistí zpětnou vazbu práce a plnění DV směrem k učitelce a to každý týden
  • rodič může využít individuální podporu učitelky, když si nebude vědět rady atd. (telefonický hovor, on-line chat, e-maily)
  • je možné zajistit pro dítě i kontakt s učitelkou (ve formě telefonického hovoru, webkamerou)

Každý týden si dítě vypracuje dvě stránky z každého pracovního sešitu.

Věříme, že to společně zvládneme a ještě se u toho pobavíme :)

Mgr. Pavlína Pokorná, ředitelka MŠ

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

Svátek má Rostislav

Zítra má svátek Marcela